Dodany: 2011-03-16 10:36:00

Do czego wykorzystuje się giętarkiJednym z niezbędnych maszyn ułatwiających różnego typu prace remontowe oraz związane z wykonywaniem instalacji rur jest giętarka do rur. Jest to urządzenie, które w kilka sekund potrafi poradzić sobie z nawet najtwardszym materiałem z którego wykonana jest rura i zagiąć go do pożądanego kształtu.

 

Co więcej, rynek sprzętu remontowego oferuje wiele różnych typów tych urządzeń. Dlatego też giętarka do rur powinna być dobierana do zakresu prac, które będą wykonywane. W większości przypadków, gdy chodzi o prace w domu wystarczy zwykła beztrzpieniowa giętarka do rur przy pomocy której będzie wykonywanie gięcie jedynie jednej rury. W przypadku pracy ciągłej idealnym rozwiązaniem będą giętarki trzpieniowe półautomatyczne, które przyspieszą cykl gięcia metalu nawet o kilka sekund.

 

W zakładach przemysłowych, wykorzystujących w procesie produkcyjnym rury będą już konieczne zaawansowane urządzenia tego typu, których praca będzie zarówno w pełni zautomatyzowanym procesem jak również będą umożliwiać gięcie kilku rur jednocześnie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Do czego wykorzystuje się giętarki
Nick: