Dodany: 2011-03-16 10:26:34

Czym są giętarki trzpieniowe ze sterowaniem CNCPrace remontowe oraz instalacyjne wymagają często użycia odpowiedniej giętarki. Może być nim np. trzpieniowa giętarka do rur. Jest to urządzenie, które pozwoli uporać się z każdym rodzajem materiału, z których wykonana jest rura, a więc zagiąć ją w odpowiedni sposób, często nawet w kilku miejscach jednocześnie.

 

Najpopularniejszym tego typu urządzeniem jest dziś działająca w pełni automatycznie giętarka do rur ze sterowaniem CNC. Jest ot urządzenie, które nie tylko przyspiesza cykl gięcia różnego typu materiałów. Jest ono wyposażone również w odpowiedni podajnik rur, który może być starowany hydraulicznie bądź też elektrycznie, co nie wymaga przy cyklu gięcia udziału człowieka.

 

Na korzyść urządzenia jakim jest trzpieniowa giętarka do rur przemawia również to, iż może ona giąć rury w kilku różnych kierunkach. Umożliwia to przestawiana matryca giętarki. Dlatego też, urządzenie to jest dziś wykorzystywane przede wszystkim w ciągłym cyklu gięcia przeróżnych materiałów, głównie rur wykonanych z metalu. Tego typu giętarki mogą być również z powodzeniem wykorzystywane przy pracach remontowych, mimo, iż koszty ich zakupu są znacznie wyższe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są giętarki trzpieniowe ze sterowaniem CNC
Nick: