Dodany: 2015-04-15 13:03:02

 

Frezowanie kominów - ile to trwaJednorodzinny dom z kominkiem to marzenie wielu ludzi. Niestety jest to dość kosztowna inwestycja, na którą niewielu może sobie pozwolić nie podejmując żadnych wyrzeczeń. Na pewno budując dom trzeba zadbać, aby konstrukcyjnie być bez zarzutów, bo zaniedbania techniczne czy technologiczne mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami w przyszłości.

 

Dobrym przykładem jest komin i związane z tym frezowanie kominów. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważne jest, aby przewód kominowy był sprawny (ze względu na wydajność ogrzewania oraz względy bezpieczeństwa). Niestety dość często zdarza się, że stajemy przed trudną decyzją w sprawie remontu komina. Dzieje się tak, gdy okazuje się, że toksyczne i drażniące produkty spalania przedostają się do pomieszczeń, a na ścianie przy kominie zaczyna osadzać się sadza lub smoliste zacieki.

 

Najczęstszym problemem jest zbyt mała średnica przewodu kominowego, a rozwiązaniem – frezowanie kominów, które polega na powiększeniu światła przewodu kominowego. Zabieg jest na szczęście szybki, ponieważ trwa tylko 1 – 2 dni robocze, a co najważniejsze frezowanie kominów odbywa się w całości na dachu. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Frezowanie kominów - ile to trwa
Nick: