Dodany: 2015-04-15 12:52:51

 

Frezowanie kominówJedną z najnowocześniejszych usług kominiarskich, jakie świadczą nam stosowne firmy jest frezowanie kominów. Zabieg ten zwany też rozwiercaniem polega na powiększaniu wewnętrznej średnicy przewodu kominowego.

 

Wbrew pozorom usługa ta nie jest zbyt inwazyjna i czasochłonna – frezowanie kominów trwa 1 – 2 dni robocze i w całości odbywa się na dachu, a dzięki wykorzystywanym sprzętom nie generuje także bałaganu. Decydując się na frezowanie kominów nie musimy zatem bać się, że sadza, która się pojawi osadzi się na ścianach wewnątrz domu, zniszczy nasze meble czy cenny dywan.

 

Tak naprawdę rozwiercanie kominów jest uważane za najmniej drastyczną, ale jednocześnie najbardziej efektywną formę remontu. Chyba zresztą nie trzeba nikogo przekonywać, że postawienie nowego komina jest dużo bardziej pracochłonne i wymaga więcej poświęceń niż frezowanie. Rezultaty są natomiast często te same, ponieważ dzięki rozwiercaniu możemy pozbyć się wielu wad konstrukcyjnych komina, zamontować urządzenie o większej mocy czy też zwiększyć wydajność przepływu spalin. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Frezowanie kominów
Nick: