Dodany: 2013-12-23 09:08:15

 

Zastosowanie oświetlenia ledChyba wszyscy słyszeliśmy kiedyś o diodach i żarówki led najtaniej. Obecnie są one stosowane w bardzo wielu miejscach i każdy z nas ma z nimi do czynienia na co dzień, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Takie oświetlenie ma bardzo wiele zalet, dlatego jest tak chętnie przez wszystkich wykorzystywane. A gdzie dokładnie stosuje się dziś oświetlenie LED?

 

W bardzo wielu miejscach możemy spotkać żarówki led najtaniej. Przykładowo stosuje się je w oświetleniu ulicznym. Oczywiście konieczne jest osłonięcie diod przesłoną, ponieważ patrzenie wprost w źródło światła w przypadku LED powoduje oślepienie.

Innym miejscem zastosowania żarówki led najtaniej są oczywiście nasze domy. Bardzo popularne jest ostatnio stosowanie żarówek LED do podświetlania półek, schodów czy blatów.

Równie często stosuje się LED w oświetleniu ozdobnym, jak chociażby w przypadku lampek choinkowych. Ale chyba najczęściej możemy spotkać LED w światłach samochodów. Jest to najnowszy sposób tworzenia chociażby świateł wstecznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zastosowanie oświetlenia led
Nick: