Dodany: 2013-12-20 13:44:35

 

Diody ledWiększość z nas nie interesuje się techniką i tym, w jaki sposób powstają otaczające nas przedmioty czy sprzęt elektroniczny. Ta wiedza nie jest nam do niczego potrzebna, jak długo te urządzenia działają.

 

Tak jest również w przypadku żarówki led najtaniej, który po prostu działa i nie wiemy nawet w jaki sposób dokładnie. Nie znamy nawet odpowiedzi na pytanie – czym dokładnie jest taka dioda LED.

Sama nazwa żarówki led najtaniej wzięła się oczywiście z języka angielskiego. Dioda LED nazywana jest również diodą elektroluminescencyjną lub po prostu diodą świecącą. Skrót od angielskiego tłumaczenia tej nazwy, daje nam nazwę LED, czyli żarówki led najtaniej. Dioda taka zaliczana jest do półprzewodników przyrządów optoelektronicznych. Taka żarówki led najtaniej emituje promieniowanie nawet w ultrafiolecie oraz podczerwieni. Jak więc widać, jest to dość skomplikowane urządzenie, które nie jest tylko zwykłą żarówką i można ją użyć w znacznie szerszym zakresie. Wystarczy tylko wiedzieć, jakie dokładnie ma cechy i w czym sprawdza się najlepiej.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Diody led
Nick: