Dodany: 2013-06-19 14:43:33

 

Transport rurociągowy Rurociągi to niebywały rodzaj transportu. Istnieje stosunkowo od niedawna, ale nadaje się tylko do kilku grup towarów a raczej surowców. W ramach rurociągów oferuje się bardzo wąskie zakres usługi transportowe.

 

W ramach usługi transportowe wykorzystujemy nadzwyczajne źródła służące do przesyłu ropy i gazu w głównej mierze. Ciężko jest zaklasyfikować jednoznacznie transport przesyłowy, bowiem są rurociągi odkryte i zakryte, częściowo pod i nad ziemne. Przeważnie każdy rurociąg jest częściowo odkryty i zakryty. To w pewnym sensie rodzaj zabezpieczenia przed możliwymi do wystąpienia wypadkami.

 

Nie brakuje ich w usługi transportowe trzeba na nie uważać. Transport przesyłowy jest też wykorzystywany np. przy wydobyciu. Siarka jest wydobywana z głębi ziemi za pomocą rurociągów. W rurociąg wprowadzana jest ciepła woda i dopuszczana do samego dna i tam rozpuszcza się siarka. Rozpuszczona siarka jest wydobywana na powierzchnię za pomocą ssawki. W ten sposób transportuje się ją z głębi ziemi. To innowacyjna metoda stosowana poza usługi transportowe.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Transport rurociągowy
Nick: