Dodany: 2013-06-19 13:56:49

 

Usługi transportoweUsługi to duży sektor każdej obecnej na świecie gospodarki. Wśród nich musimy też uwzględnić usługi transportowe. To bardzo nietypowy sektor usług, ponieważ jest bezpośrednio i mocno skorelowany z handlem i przemysłem a także rolnictwem.

 

Każdy z tych trzech sektorów jest słabo skorelowany z pozostałymi rodzajami usług. W handlu szczególnie ważną rolę odgrywają usługi transportowe. Przez usługi transportowe rozumie się wykonywanie przewozu towarów lub osób na duże lub małe odległości drogami wodnymi, powietrznymi, lądowymi w zamian za wynagrodzenie. Stawki wynagrodzeń są bardzo zróżnicowane, ale przeważnie nie sa zbyt wygórowane.

 

Czasem przy stąłym korzystaniu z usług tych samych przewoźników lub łanćuchów dostaw otrzymuje się darmowe upusty. Przy dużej sakli działalności stają sie one olbrzymimi kwotami sięgającymi często gratisowych przewozów. W usługi transportowe najważniejsze jest dotrzymywanie terminu, zachowanie towaru w stanie nieskazitelnym i brak dodatkowych kosztów czy innych niemiłych niespodzianek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Usługi transportowe
Nick: