Dodany: 2013-02-19 10:41:45

 

Woda - odwrócona osmozaOdwrócona osmoza to proces niesamowicie stabilny i potrzebny do otrzymywania wysokiej jakości dwóch roztworów z jednego. Zachodzi w warunkach jakie nie są możliwe do wytworzenia w filtry wody warszawa.

 

Zwykłe domowe filtry wody warszawa nie są w stanie spełnić wysokich wymagań jakie towarzyszą warunkom wywoływania odwróconej osmozy. Odwrócona osmoza jest ostatnim procesem na drodze do uzdatniania wody zwykłe filtry wody warszawa nie poradziłyby sobie z tak skomplikowaną procedurą.

 

Opiera się ona na oddziaływaniu wysokim ciśnieniem na układ w przeciwnym kierunku do tego z jakim porusza się ciśnienie w układzie. Wskutek tego możemy rozdzielić jeden rozwór na dwa za o ile jeden roztwór składa się z dwóch substancji o różnym stężeniu. Wówczas możliwe jest rozdzielenie na dwa jednego roztworu dobrym przykładem stosowania na szeroką skalę odwróconej osmozy jest odsalanie wody morskiej. W mniejszej skali możemy używać jej do oczyszczania ścieków i innych przemysłowych zanieczyszczeń. Proces odsalania doprowadza do powstania wody i soli..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Woda - odwrócona osmoza
Nick: