Dodany: 2013-02-19 10:03:02

 

Występowanie wodyWoda jest wszechstronną substancją jest obecna na naszej planecie pod trzema postaciami. Pierwszym gazowym nie nadającym się do picia ani użytkowania ani filtrowania przez filtry wody warszawa. Będąc w tym stanie nazywa się ją parą wodną.

 

W drugim stanie skupienia nazywa się ją wodą to ciekły stan skupienia i tu filtry wody warszawa mogą ją czyścić na setki sposobów. Trzeci stan to lód stan stały. Woda w ramach obiegu wody w przyrodzie przechodzi przez wszystkie te stany od jednego do drugiego po kolei. Woda występuje w dużych nierównowagach i niedoborach na świecie. W krajach Afrykańskich mamy spore niedobory wody a w innych rejonach świata jak okolice Amazonki mamy jej aż za wiele. Wodę możemy podzielić na słodką i słoną.

 

Słodka występuje w jeziorach i rzekach natomiast słona w oceanach i morzach. Słodkiej jest zdecydowanie mniej a tylko ona nadaje się do picia. Słoną trzeba odsalać by była zdatna do picia i użytkowania przez większość osób z powodzeniem. Inaczej nie nadaje się ona do picia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Występowanie wody
Nick: