Dodany: 2012-11-19 11:37:05

 

DTPDTP jest terminem pochodzącym z języka angielskiego i oznacza dosłownie przygotowanie materiałów do druku zza biurka. Oferta jaką kieruje do potencjalnych klientów drukarnia cyfrowa to między innymi DTP.

 

Prawie każda drukarnia cyfrowa zajmie się oprócz wydruku także odpowiednim przygotowaniem naszego zamówienia do druku. Jest to bardzo istotne dla przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na samodzielne opracowywanie strategii reklamowej i materiałów do drukowania ani nie chcą zatrudniać w tym celu osobno grafików i informatyków. Wystarczy udać się do takiego miejsca, jakim jest drukarnia cyfrowa i poprosić o usługę DTP.

 

Niektóre drukarnie świadczą usługi przygotowania materiałów do druku w ramach całego zlecenia, więc koszt jest o nie pomniejszony. Kiedyś przygotowanie do druku odbywało się w tak zwanej procesowni a teraz ten proces jest o wiele łatwiejszy i nie wymaga zbyt wiele czasu. DTP to proces, w którym drukarnia zajmuje się nie tylko samym obrazem, ale także podłożem, na którym dany obraz ma być wydrukowany..

Dodaj nowy komentarz do artykułu DTP
Nick: