Dodany: 2012-11-19 11:10:19
 

Główne cechy metody druku cyfrowego – elektrofotograficzneMetody jakie stosuje drukarnia cyfrowa to przede wszystkim metody elektrofotograficzne, inaczej nazywane laserowymi metodami druku cyfrowego. Jest to bardzo nowoczesna metoda, która daje trwałe efekty na różnych materiałach o gramaturach jakie sobie tylko zażyczymy.

 

Druk elektrofotograficzny jest stosowany w drukarniach wszelkiego typu, zarówno w drukarni takiej jak drukarnia cyfrowa jak też w agencji reklamowej i drukarni w wydawnictwie. Metoda laserowa pochodzi od techniki, jaką kiedyś stosowano w powszechnie znanych kserokopiarkach, z których współcześnie każdy korzysta na swoje potrzeby prywatne i zawodowe.

 

Do tej metody potrzebny jest między innymi proszek barwiący, fotoreceptor i nośnik. Za pomocą lasera drukowanie jest o wiele szybsze, dzięki czemu klient otrzyma swoje zamówione materiały w ekspresowym tempie, inaczej niż przy tradycyjnych wydrukach. Jako klienci możemy wybrać metodę wydruku w miejscu jakim jest drukarnia cyfrowa i prosić o wskazanie odpowiedniej metody do naszego zlecenia..

Nick: