Dodany: 2012-11-19 11:08:24

 

Typy druku cyfrowego – barwnikowy, uv, pigmentowyKażda drukarnia cyfrowa przygotowała swoją ofertę pod kątem potrzeb wielu użytkowników. Możemy wybrać dowolną metodę druku cyfrowego taką jak druk barwnikowy, uv oraz pigmentowy a także wiele innych.

 

Na czym polegają wymienione wyżej typy druku cyfrowego? W drukarni takiej jak drukarnia cyfrowa możemy spotkać się z pojęciem druk barwnikowy, który jest niezwykle tanią metodą aczkolwiek nietrwałą. Do tej metody stosujemy barwnik, który jest rozpuszczany na przykład w wodzie. Taki wydruk z racji na swoją nietrwałość wymaga z reguły foliowania.

 

Z kolei druk pigmentowy jaki stosuje drukarnia cyfrowa jest bardziej trwały od barwnikowego. Używamy do niego specjalnych pigmentów, które są odporne na warunki atmosferyczne. Najbardziej trwały z tych trzech jest druk uv, który posiada ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Oczywiście klient samodzielnie wybiera rodzaj druku cyfrowego, jednak warto zorientować się na czym każda z tych metod polega, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Druk cyfrowy jest nowoczesną formą drukowania na różnego rodzaju materiałach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Typy druku cyfrowego – barwnikowy, uv, pigmentowy
Nick: