Dodany: 2012-11-19 11:02:52

 

Typy druku cyfrowego – solwentowy, midsolwentowy, ekosolwentowyRodzaje druku cyfrowego to między innymi druk solwentowy, midsolwentowy oraz ekosolwentowy używane w drukarni jaką jest drukarnia cyfrowa. Czy się różnią poszczególne metody?

 

Druk solwentowy polega na drukowaniu odpowiednimi barwnikami, które zostały rozpuszczone w cykloheksanolem. Takie barwniki są odporne na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne, czyli nasz druk wielkoformatowy może być umieszczony na zewnątrz budynków bez obawy, że farba spłynie z naszego plakatu lub billboardu. Co więcej, drukarnia cyfrowa może nam zaproponować także druk midsolwentowy, w którym używa się barwników o małej ilości rozpuszczalników. Natomiast druk ekosolwentowy jest najmniej szkodliwy dla środowiska, czym może pochwalić się drukarnia cyfrowa.

 

Jego technologia jest oparta na kwasie mlekowym. Taki druk jest także odporny na warunki panujące na zewnątrz. Każdy z tych rodzajów druku cyfrowego ma swoje wady oraz zalety. Wybór należy tylko i wyłącznie o nas jako klientów drukarni bądź agencji reklamowej..

Nick: