Dodany: 2012-09-25 12:52:27

 

Jak działają kolektory słoneczneEnergia odnawialna kryje w sobie wiele alternatywnych wobec tradycyjnej źródeł energii. Niektóre bazują na wewnętrznych źródłach energii a inne na zewnętrznych. Te opierające się na wewnętrznych to między innymi pompy ciepla olsztyn, takie pompy ciepla olsztyn czerpią energię z wód głębinowych, najczęściej geotermalnych.

 

Dlatego też pompy ciepla olsztyn nazywane są głębinowymi. Natomiast kolektory słoneczne pobierają energię z promieniowania słonecznego, a jest to możliwe dzięki dobrze przygotowanemu ekranowi, który jest jak soczewka skupia całe promieniowanie i magazynuje je w w ekranie. Potem następuje przepuszczenie energii cieplnej przez dwa rodzaje przewodników, czasem są to rurki próżniowe.

 

Kolejno energia jest wykorzystywana w innym celu mianowicie do ogrzewania już jest rozprowadzana po całej posiadłości za pomocą sieci termalnej. Tak właśnie działają kolektory słoneczne, montuje się je na dachu w stronę bardziej nasłonecznioną, tak aby jego wykorzystanie było jak najlepsze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak działają kolektory słoneczne
Nick: